SWI12-12-E-N5R
5S-SWI12-12-E-N5R
SWI12-12-E-N5R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
Product Description
Series:SWI12-E
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:CoC Tier 2
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Barrel Plug
Other:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated