AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI10-5-E-I38
SWI10-5-E-I38
5S-SWI10-5-E-I38
SWI10-5-E-I38
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Description
| Series: | SWI10-E-USB |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Size / Dimension: | USB A Receptacle |
| Other: | 0.93 L x 1.50 W x 2.03 H (23.5mm x 38.5mm x 61.0mm) |