AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SWI10-12-E-MUB
SWI10-12-E-MUB
5S-SWI10-12-E-MUB
SWI10-12-E-MUB
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Product Description
| Series: | SWI10-E |
| Region Utilized: | Europe |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | USB Micro |
| Other: | 2.72 L x 1.13 W x 3.06 H (69.0mm x 28.8mm x 77.7mm) |