SMI6-5.95-K-P6R
5S-SMI6-5.95-K-P6R
SMI6-5.95-K-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.9V 6W
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5.9V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):5.9W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Size / Dimension:Barrel Plug R/A
Other:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated