AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SMI6-5-V-P12
SMI6-5-V-P12
5S-SMI6-5-V-P12
SMI6-5-V-P12
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER
Product Description
| Series: | SMI6 |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 1.2A |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm |