AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SMI18-5.9-K-P5
SMI18-5.9-K-P5
5S-SMI18-5.9-K-P5
SMI18-5.9-K-P5
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 5.9V 18W
Product Description
| Series: | SMI18 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5.9V |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |