SMI18-15-K-P5R
5S-SMI18-15-K-P5R
SMI18-15-K-P5R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Product Description
Series:SMI18
Region Utilized:International
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1.3A
Power (Watts):20W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Barrel Plug R/A
Other:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated