SMI18-12-V-ST
5S-SMI18-12-V-ST
SMI18-12-V-ST
PWR SUPPLY 12VDC 1.6A LEVEL VI
Product Description
Series:SMI18
Region Utilized:International
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.6A
Power (Watts):19W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Stripped
Other:Tinned Wire Leads
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated