AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SMI18-12-V-P5
SMI18-12-V-P5
5S-SMI18-12-V-P5
SMI18-12-V-P5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.6A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |