AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SMI10-5-V-I38
SMI10-5-V-I38
5S-SMI10-5-V-I38
SMI10-5-V-I38
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Description
| Series: | SMI10-USB |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Included) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | USB A Receptacle |
| Other: | 2.40 L x 1.50 W x 1.15 H (61.0mm x 38.0mm x 29.2mm) |