AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SDI90-24-U-P5R
SDI90-24-U-P5R
5S-SDI90-24-U-P5R
SDI90-24-U-P5R
AC/DC DESKTOP
Product Description
| Series: | SDI90-U |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 3.75A |
| Power (Watts): | 90W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.94 L x 2.52 W x 1.42 H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm) |