AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SDI65-12-UD-P6
SDI65-12-UD-P6
5S-SDI65-12-UD-P6
SDI65-12-UD-P6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Description
| Series: | SDI65-UD |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 210mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |