SDI50-48-UDC-P5R
5S-SDI50-48-UDC-P5R
SDI50-48-UDC-P5R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W
Product Description
Series:SDI50-UD
Region Utilized:North America
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):50W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Output Connector:0??????C ~ 40??????C
Size / Dimension:Barrel Plug R/A
Other:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated