SDI50-19-UC-P6
5S-SDI50-19-UC-P6
SDI50-19-UC-P6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 50W
Product Description
Series:SDI50-U
Region Utilized:North America
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):2.64A
Power (Watts):50W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Size / Dimension:Barrel Plug
Other:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated