SDI40-12-U2-P6
5S-SDI40-12-U2-P6
SDI40-12-U2-P6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Product Description
Series:SDI40-U
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):36W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0??????C ~ 40??????C
Output Connector:Barrel Plug
Size / Dimension:2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other:4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated