AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SDI40-12-U-P5
SDI40-12-U-P5
5S-SDI40-12-U-P5
SDI40-12-U-P5
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Product Description
| Series: | SDI40-U |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 36W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.37 L x 2.05 W x 1.27 H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm) |