AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SDI18-9-U-P6
SDI18-9-U-P6
5S-SDI18-9-U-P6
SDI18-9-U-P6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
Product Description
| Series: | SDI18-U |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 2.2A |
| Power (Watts): | 20W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |