SDI18-9-U-P5R
5S-SDI18-9-U-P5R
SDI18-9-U-P5R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
Product Description
Series:SDI18-U
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):2.2A
Power (Watts):20W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Size / Dimension:Barrel Plug R/A
Other:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated