AC DC Desktop, Wall AdaptersCUI Inc. SDI12-12-UD-P5
SDI12-12-UD-P5
5S-SDI12-12-UD-P5
SDI12-12-UD-P5
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | SDI12-UD |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |