AC DC Desktop, Wall AdaptersQualtek QFWB-5-12-US01
QFWB-5-12-US01
5S-QFWB-5-12-US01
QFWB-5-12-US01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Description
| Series: | QFWB-5 |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 6W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 1.54 L x 0.94 W x 1.65 H (39.2mm x 24.0mm x 42.0mm) |