AC DC Desktop, Wall AdaptersQualtek QFWB-10-12-US01
QFWB-10-12-US01
5S-QFWB-10-12-US01
QFWB-10-12-US01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Product Description
| Series: | QFWB-10 |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 2.32 L x 1.61 W x 1.04 H (59.0mm x 41.0mm x 26.5mm) |