AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSC75U-560
PSC75U-560
5S-PSC75U-560
PSC75U-560
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 75W
Product Description
| Series: | PSC75U |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 56V |
| Current - Output (Max): | 1.34A |
| Power (Watts): | 75W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 5.93 L x 2.78 W x 1.54 H (150.5mm x 70.5mm x 39.0mm) |