AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSC20R-180
PSC20R-180
5S-PSC20R-180
PSC20R-180
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 20W
Product Description
| Series: | PSC20R |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.11A |
| Power (Watts): | 20W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level IV |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 45??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 3.90 L x 2.50 W x 1.40 H (100.0mm x 63.0mm x 36.0mm) |