AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSC15R-090
PSC15R-090
5S-PSC15R-090
PSC15R-090
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Product Description
| Series: | PSC15R |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 9V |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 100mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 2.82 L x 1.77 W x 1.30 H (71.7mm x 45.0mm x 33.0mm) |