AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAC60W-240
PSAC60W-240
5S-PSAC60W-240
PSAC60W-240
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Product Description
| Series: | PSAC60W |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.12 L x 2.36 W x 1.30 H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm) |