AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAC45W-240
PSAC45W-240
5S-PSAC45W-240
PSAC45W-240
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 45W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 89 ~ 270 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1.88A |
| Power (Watts): | 45W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 4.72 L x 1.98 W x 1.24 H (120.0mm x 50.4mm x 31.4mm) |