AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAC45W-180
PSAC45W-180
5S-PSAC45W-180
PSAC45W-180
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 45W
Product Description
| Series: | PSA45 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 89 ~ 270 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 45W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 4.72 L x 1.98 W x 1.24 H (120.0mm x 50.4mm x 31.4mm) |