AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAC30U-240
PSAC30U-240
5S-PSAC30U-240
PSAC30U-240
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
Product Description
| Series: | PSAC30U |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 4.07 L x 1.65 W x 1.13 H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm) |