AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAC18A-120L6
PSAC18A-120L6
5S-PSAC18A-120L6
PSAC18A-120L6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Product Description
| Series: | PSAC18 |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 18W |
| No Load Power Consumption: | 75mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 3.29 L x 1.38 W x 2.11 H (83.5mm x 35.0mm x 53.5mm) |