AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA60W-240
PSAA60W-240
5S-PSAA60W-240
PSAA60W-240
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
Product Description
| Series: | PSAA60W |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 60W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 5.12 L x 2.36 W x 1.30 H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm) |