AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA30R-150
PSAA30R-150
5S-PSAA30R-150
PSAA30R-150
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Product Description
| Series: | PSAA30R |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 3.26 L x 2.17 W x 1.54 H (82.7mm x 55.0mm x 39.1mm) |