AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA20R-240
PSAA20R-240
5S-PSAA20R-240
PSAA20R-240
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 830mA |
| Power (Watts): | 20W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.82 L x 1.97 W x 1.22 H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm) |