AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA20R-050L6
PSAA20R-050L6
5S-PSAA20R-050L6
PSAA20R-050L6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Product Description
| Series: | PSAA20R |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 20W |
| No Load Power Consumption: | 10mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 2.82 L x 1.97 W x 1.54 H (71.7mm x 50.0mm x 39.1mm) |