AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA15W-120
PSAA15W-120
5S-PSAA15W-120
PSAA15W-120
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level IV |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.20 L x 1.97 W x 1.17 H (81.2mm x 50.0mm x 29.8mm) |