AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSAA10A-050QW
PSAA10A-050QW
5S-PSAA10A-050QW
PSAA10A-050QW
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 5.1V 10W
Product Description
| Series: | PSAA10W |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5.1V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | 30mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | USB A Receptacle |
| Size / Dimension: | 1.06 L x 1.77 W x 1.77 H (27.0mm x 45.0mm x 45.0mm) |