AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSA15A-120P
PSA15A-120P
5S-PSA15A-120P
PSA15A-120P
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Product Description
| Series: | PSA15A |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Power (Watts): | 15W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level IV |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 2.81 L x 1.97 W x 1.23 H (71.5mm x 50.0mm x 31.2mm) |