AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSA12A-120
PSA12A-120
5S-PSA12A-120
PSA12A-120
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | PSA12x |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| Other: | 2.81 L x 1.33 W x 1.81 H (71.5mm x 33.8mm x 46.0mm) |