AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSA120U-480V
PSA120U-480V
5S-PSA120U-480V
PSA120U-480V
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Product Description
| Series: | PSA120U-V |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Other: | 6.85 L x 3.03 W x 1.69 H (174.0mm x 77.0mm x 43.0mm) |