AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSA120U-240L6
PSA120U-240L6
5S-PSA120U-240L6
PSA120U-240L6
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 144W |
| No Load Power Consumption: | 150mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug R/A |
| Other: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |