AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PSA120U-120V
PSA120U-120V
5S-PSA120U-120V
PSA120U-120V
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
Product Description
| Series: | PSA120U-V |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 120W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Rectangular |
| Size / Dimension: | 6 Position |
| Other: | 6.85 L x 3.03 W x 1.69 H (174.0mm x 77.0mm x 43.0mm) |