AC DC Desktop, Wall AdaptersPhihong USA PMA10R-050AW
PMA10R-050AW
5S-PMA10R-050AW
PMA10R-050AW
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Multi-Blade (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level VI |
| Operating Temperature: | CoC Tier 2 |
| Output Connector: | 5??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Barrel Plug |
| Other: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |