AC DC Desktop, Wall AdaptersLite-On Inc. PB-1120-8SA0
PB-1120-8SA0
5S-PB-1120-8SA0
PB-1120-8SA0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Product Description
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 1.7mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.52 L x 1.42 W x 1.95 H (89.3mm x 36.0mm x 49.5mm) |