AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MWC100015A-12A
MWC100015A-12A
5S-MWC100015A-12A
MWC100015A-12A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 100W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 6.6A |
| Power (Watts): | 99W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 8 Pin |
| Other: | 7.09 L x 2.27 W x 1.52 H (180.2mm x 57.5mm x 38.6mm) |