AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MWB100015A-12A
MWB100015A-12A
5S-MWB100015A-12A
MWB100015A-12A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 100W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 6.7A |
| Power (Watts): | 101W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | 0.89 |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 8 Pin |
| Other: | 5.19 L x 3.07 W x 1.34 H (132.0mm x 78.0mm x 34.0mm) |