AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MWA150012B-12A
MWA150012B-12A
5S-MWA150012B-12A
MWA150012B-12A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Product Description
| Series: | MWA150 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 150W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 8 Pin |
| Other: | 5.02 L x 2.20 W x 1.37 H (127.6mm x 55.9mm x 34.8mm) |