AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MWA120015A-12A
MWA120015A-12A
5S-MWA120015A-12A
MWA120015A-12A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 120W
Product Description
| Series: | MWA120 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 15V |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 120W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 60??????C |
| Output Connector: | DIN |
| Size / Dimension: | 8 Pin |
| Other: | 7.56 L x 2.45 W x 1.52 H (192.0mm x 62.2mm x 38.7mm) |