AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MWA030018A-10A
MWA030018A-10A
5S-MWA030018A-10A
MWA030018A-10A
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 24W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.7A |
| Power (Watts): | 31W |
| No Load Power Consumption: | 300mW (Max) |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.53 L x 1.92 W x 0.99 H (89.6mm x 48.8mm x 25.2mm) |