AC DC Desktop, Wall AdaptersInventus Power MW2418-760-NC-WH
MW2418-760-NC-WH
5S-MW2418-760-NC-WH
MW2418-760-NC-WH
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 24W
Product Description
| Series: | MW24 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 1.33A |
| Power (Watts): | 24W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | 0.8 |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.25 L x 2.50 W x 1.30 H (108.0mm x 64.5mm x 33.0mm) |