AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MW173KB1203B01
MW173KB1203B01
5S-MW173KB1203B01
MW173KB1203B01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Product Description
| Series: | MW173KB |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | Medical |
| Efficiency: | Level IV |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 3.74 L x 2.13 W x 1.26 H (95.0mm x 54.0mm x 33.0mm) |