AC DC Desktop, Wall AdaptersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands MENT1220A4851F01
MENT1220A4851F01
5S-MENT1220A4851F01
MENT1220A4851F01
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 220W
Product Description
| Series: | MENT1220 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output (Max): | 4.6A |
| Power (Watts): | 221W |
| No Load Power Consumption: | 500mW (Max) |
| Polarization: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | Level V |
| Output Connector: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Rectangular |
| Other: | 6 Position |